Dołącz do nas

Real Estate Manager

Autor Kogut Krzysztof

Profesjonalizm w branży utrzymania czystości

Jak w dzisiejszych czasach budować silną pozycję usług sprzątania i czystości? Czy można zmienić jej postrzeganie w branży z usługi prostej na zaawansowaną?
Eduard C. Kutyma, prezes HAKO POLSKA: Podstawą jest edukacja. Nie tylko samej branży, ale również osób odpowiadających za zarządzanie budynkami komercyjnymi czy powierzchniami biurowymi. W ostatnich dekadach świadomość dotycząca tego, jak powinna wyglądać usługa profesjonalnego sprzątania, diametralnie się zmieniła, a firmy sprzątające same przeszły rewolucję w tym zakresie. Jednak nadal spotykamy się z przekonaniem, że sprzątać każdy może, wystarczy wziąć do ręki miotłę i mop… Nadal często marginalizuje się usługi firm sprzątających. Dlatego zadaniem takich firm jak Hako jest pokazywać, że branża usług sprzątania opiera się na profesjonalizmie. Firmy sprzątające mają do obsługi tysiące metrów k...

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie PREMIUM

Pozostało jeszcze 85% treści

Podstawowy

Usługi doradcze w branży utrzymania czystości

Wiedza z zakresu cleaningu jest jak program antywirusowy – nieustannie należy ją aktualizować, inaczej staje się bezużyteczna. Dotyczy to zresztą kompetencji we wszystkich szybko rozwijających się dziedzinach gospodarki.