Dołącz do nas

Real Estate Manager

BOMA Office 2017

W październiku 2017 r. została opublikowana najnowsza odsłona rozwijanego od ponad 100 lat standardu pomiaru powierzchni obiektów biurowych – ANSI/BOMA. Aktualny dokument nazwano „BOMA 2017 for Office Buildings: Standard Methods of Measurement (ANSI/BOMA Z65.1—2017)”. Istotny jest fakt, że amerykańska organizacja BOMA stworzyła dedykowane normy osobno dla budynków biurowych, magazynowych i handlowych, a odpowiedni dokument należy dostosować do konkretnego budynku. Różnice pomiędzy normami BOMA dla różnych obiektów są na tyle duże, że nie wolno wykorzystywać normy biurowej w przypadku np. budynków magazynowych.

Wyjątkowość wywodzącego się z rynku amerykańskiego standardu polega na jego ciągłym dostosowywaniu do warunków rynku nieruchomości, który w ostatnich latach należy do szczególnie dynamicznych. Należy zwrócić uwagę, że ostatnia aktualizacja wynikała również z konieczności dostosowania zasad pomiaru do ...

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie PREMIUM

Pozostało jeszcze 90% treści

Podstawowy

Usługi doradcze w branży utrzymania czystości

Wiedza z zakresu cleaningu jest jak program antywirusowy – nieustannie należy ją aktualizować, inaczej staje się bezużyteczna. Dotyczy to zresztą kompetencji we wszystkich szybko rozwijających się dziedzinach gospodarki.